31 Mayıs 2014 Cumartesi

ELBİSE ASKISI...

Dolap düzeni bir çok kadın için vazgeçilmezdir. Düzenli bir dolap için temiz, düzgün, ütülü   giysilere ve uygun askılara ihtiyaç vardır. Dolap temizliği ise başlı başına bir iştir. Mevsim geçişlerinde dolaplar havalandırılmalı ve iç temizliği yapılarak yeni,  kullanışlı  mevsimlik düzenlemeler oluşturulmalıdır. Bu  sırada  dolap detoksu yapmakta yararlı olacaktır. Bunu yaparken çok farklı ve eğlenceli organizasyonlarla hem kendinizi iyi hisseder, hemde bir kaç arkadaş bu uygulamayı birlikte yaptığınızda,  yeni giysiler almış kadar sevinebilirsiniz. Daha faydalı olmak adına belediyelere, derneklere ve yardım kuruluşlarına ulaşabilirsiniz.

Dolap düzeninde  önemli konulardan biri de dolaplar için aldığımız koku ve koruma sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler genelde petrol türevli olduğu için sağlıklı değildir. Doğal, sağlıklı sabunlarla veya masif olarak alacağınız sedir ve çam parçalarını keserek de çekmece ve dolaplarınızda güzel koku, koruma sağlayabilirsiniz.

Dar ve küçük dolaplar, basit düzenlemelerle kullanışlı alanlara dönüştürülebilir. İlerde bununla ilgili pratik önerilerde bulunacağız. 

Askılar ise giysilerimizi koruyan ve düzgün duruşunu sağlayan önemli aparatlardır. Kalın, kışlık giysiler için geniş yüzeyli askılar çözüm olurken, ince ve hassas giysiler için hafif,  iz yapmayan askılar kullanılmalıdır. Askılarım daha şık ve kullanışlı olsun diyorsanız bu çalışmamızı seveceksiniz. Yeni görüntüsü ile bu askılar hediye de olabilir. ''Bunu bende düşünmüştüm'' diyorsanız sizler kendi yönteminizi geliştirebilirsiniz. Bu çalışmayı kolayca yapabileceğiniz gibi BeHeR-Tasarım'ın askılarına http://www.cokbutik.com  ulaşabilirsiniz.


Püf noktası: Kağıt ürünler için kağıt yapıştırıcı, kumaş için sıcak silikon kullanabilirsiniz.


Püf Noktası: İpekli giysileriniz kumaş kaplamak, giysilerinizin askıdan kaymasını önler.
Püf Noktası: Sabun keseleri sayesinde giysileriniz  güzel kokacak ve  korunacak.


Dolap ve çekmece içlerine sabun keseleri yapmak isterseniz bakınız.


ALDIĞINIZ NEFES, 
SAĞLIĞINIZA ŞİFA OLSUN...

2 yorum:

  1. ne güzel fikir ve uygulamalar.çok beğendim.ellerinize sağlık.sevgiler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ben de sizin çalışmalarınızı çok beğeniyorum...Uzun süredir takipçinizim. sevgiler...

      Sil